úterý 21. června 2016

Poprvé v Národním divadle

V práci jsem dostala lístky do Národního divadla. Pondělní návštěva divadelního představení byla nádherným zakončením narozeninového víkendu.

Byli jsme na představení baletu Sólo pro tři. Námět, choreografie a režie Petr Zuska. Věnováno třem zpívajícím básníkům Brel…Vysockij…Kryl.

Toto představení patří mezi nejúspěšnější představení baletního souboru. Na program se můžete podívat zde. Mně se představení moc líbilo. Byly to prolínající se taneční obrazy s originální hudbou. Opsáno z programu :

„Ve smyslu nekonečné oslavy života, nesmiřitelnosti se špatností, zlem a marností, v rámci svérázného humoru, bezbřehého smutku a nevyhnutelné samoty.“

 
Terasa
 
 

Byla to moje první návštěva zlaté kapličky. Nevím, proč se říká kaplička. Když stojíte nahoře na poslední galerii, je to tak úchvatný velkolepý prostor. Je to tak vysoko, až se tají dech. Naše představení bylo zadané pro obchodní partnery firem Wago a Sick. Bylo zajištěno občerstvení a otevření horní terasy. Prolezli jsme naše Národní se skleničkou v ruce od základních kamenů, které jsou dole pod šatnami, až po onu zmíněnou terasu. A to bylo schodů. Já v botách na podpatku. Při pondělku jsem měla, ale jednu geniální myšlenku. Přezout se na schodech Národního ze sandálů do společenských bot. A pak zpět. Já byla tak šťastná, když jsme šli noční Prahou k autu na Nový Smíchov. Já v pohodlných sportovních sandálech růžové barvy. Bylo mi  fajn a nebylo to jen tím obutím.


 
Základní kameny
 

Nahoře na terase
 
Pohled z první galerie
 

Žádné komentáře:

Okomentovat