čtvrtek 4. ledna 2018

PF2018 - Jak jsem šila zlatou rybku

Píši svůj první příspěvek roku 2018. A proto Vám přeji jen to nejlepší. Ať jste zdravý, máte sílu a chuť. Chuť pracovat, milovat, tvořit. Jak je komu libo. Hlavně nesedět a smutnit.
O vánocích jsem doma slíbila, že nebudu šít. Prý se to nemá a mám si odpočinout. Tak jsem tři dny nevzala do ruky jehlu a nit. Jen vařila, jedla, koukala na pohádky. Upřímně nic pro mne.
Takže vzhůru do nového roku. Ať žijí nové projekty, ať došijeme ty rozpracované.

Před vánoci jsem skoro na poslední chvíli šila ryby pro své rybáře. Koupila jsem nádherný panel zde.
K panelu jsem dostala i návod jak ušít a čím plnit. Plní jej klasickou výplní do polštářů. Snadné a dostupné. Ale já to samozřejmě udělala trochu jinak.

 
 
Panel obsahoval čtyři rybičky. Kapra, lína, štiku a zlatou rybku. Kapra jsem ještě neušila. Koketuji s myšlenkou, že udělám aplikaci na polštář. Tedy na dva polštáře.
Lín prý vypadá nejvěrohodněji. Zlatá rybka se neví jakého je druhu. Jako by na tom záleželo. Je prostě zlatá a plní přání.
Zlatou rybku jsem naplnila EPS kuličkami. Koupila jsem v papírnictví malý pytlíček "umělého sněhu". Rybička je lehounká a kuličky byly všude.
 Na fotce vidíte geniální udělátko z PET lahve.
 
Přišly na řadu další ryby - lín a štika. Ty jsem naplnila pohankovými slupkami. Ryba je žrala mnohem ochotněji než polystyren. Ale otvor na plnění si udělejte u hlavy nebo u ocasu. Ne vprostřed ryby. To jsem udělala já u štiky a je nejméně naplněná. Otvor po naplnění zašijte v ruce. 
Rybářům se dárek moc líbil. Také dáváte ručně vyráběné dárky? Já nejraději.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat