úterý 8. března 2016

Jak jsem šila Karolínu


Jsem předplatitelkou časopisu Marina. Loni jsem si zaplatila on-line kurz tašky podzim 2015. Neušila ani jednu. Na vánoce jsem si nadělila další kurz - Japonské tašky. To jsem si nemohla nechat ujít. A přišlo předsevzetí - musím šít "on-line" s ostatními.
Přední díl se měl šít z hexagonů. Ty jsem již šila a kytičky se mi nezdály pro mě to pravé. Mám hezkou knížku "Nápaditý patchwork", která je plná šablon k ručnímu šití.
Vybrala jsem vzor šupinky. Látky jsem měla koupené u Mráze a starý jeansový kabát.
Vzhůru do toho, půl je hotovo. To ale neplatí na ruční šití. Obšila jsem papírové šablony, které jsem ručně sešívala po čtveřicích. Ve fotogalerii Mariny se začaly objevovat nádherné hexagonové kytičky. A nastal ten správný čas se vyhecovat. Ale taky si trochu pomoci.
U třech obšitých šablon jsem vyndala papírové šablony a na stroji přišila na vatelín. Líbila se mi varianta obšití modrou nití. Vyndala jsem všechny papírky a začala je rozmísťovat na vatelín. Ten jsem ještě podložila zbytkem látky. A špendlila a stehovala. Aby se nerozjíždělo, musela jsem některé v rozích přichytit k sobě. A pak jsem celé šupinky obšila na stroji vyšívacím stehem.
Myslím, že tím se to celé zpevnilo a snad odolá používání. Tímto nečestným manévrem jsem dohnala učivo kurzu.
S vnitřkem jsem si pohrála. Využila kapsy z kabátu a aplikovala přebytečné šablonky.
U vnějšku jsem poprvé použila patku na kédr.
Taška se mi moc líbí. Je, ale dost velká. Tak velkou do práce nenosím. Ale kdybych někam jela! To by byla jiná. Poprvé ji chci vyvětrat na PPM. Takže mě poznáte. A jak poznám já vás?


Taška Karolína v mnoha variantách. Staženo z fotogalerie časopisu Marina.
První návrhy rozložení

Zkouška prošití 

5 komentářů:

 1. Krásná a pečlivá práce - moc se mi líbí.
  Iva

  OdpovědětVymazat
 2. Je překrásná, modrá(moje oblíbená barva). Určitě s ní naděláš spoustu parády.

  OdpovědětVymazat
 3. je krásná ,já nemám došito ,ale podle reakcí holek se té velikosti trošku bojím :-) chtělo by to fotku s majitelkou :-) ať vím jestli ji ještě nepřestřihnout na menší :-))))

  OdpovědětVymazat