Sítotisk je také úžasný. Musíte mít ale speciální šablonu a barvy. Okamžitě po nanesení barvy a sloupnutí šablony, musí jít šablona do vody s jarem a jemně houbičkou na nádobí umýt barvu. Nechat zaschnout a někdy znova použít. Pokud Vám barva zaschne v mini dírkách, bude šablona zničená.
Moje hard triko z Monínce.
Zde je patrný postup sítotiskové techniky na odstřižku látky. Můžete pak našít na triko nebo pytlíček do školky.
Šablonu přilepíme papírovou páskou na malování.
Barvu nanesete vedle motivu.
A stěrkou přejedete. Nejlépe jen jednou.
Mňau kočka
S Monikou jsme také batikovaly. A to za studena reaktivními barvami. Moje úspešnost je trochu problematická. Mnou zakoupené barvy měly výrobní vady a smyly se. Letos to také nebyla žádná sláva. Po rozbalení z igelitu to vypadalo nádherně. Pak se musí vyprat v jádrovém mýdle. A barvy se zase celkem dosti vymývaly. To znamená, že se dostanou a obarví i světlá místa.
Trika z Monínce.
Letošní batikování na chatě.
Nejvíc se mi dařilo s tupováním. Použila jsem lepící šablony (např.sovičky), šablony na scrapbooking (hodiny) a úžasná dřevěná razítka. Nebojte se dávat šablony po zaschnutí přes sebe.
Pruhy vytvoříte malým molitanovým válečkem.
Sovičky jsou koupenou šablonou.
Šablona na polymer a na scrapbooking.
Milostná psaníčka.
Sovičky na větvi. Inspirováno Aptákem.
A nebojte se na začátku nebo na konci tričko trochu pocákat, počmárat.... Vždyť léto je veselé a hravé.
A co děláte v létě vy?
Já jsem si také batikovala trička, když jsem byla malá. Hrozně mě to bavilo :-) . Až dcera trochu povyroste, tak bych to s ní chtěla taky zkusit :-) . Jinak my léto trávíme hodně u bazénu, nebo si hrajeme doma :-) . Koupili jsme si klimatizaci ze Vzdušínu, takže máme doma příjemný chládek :-) .
OdpovědětVymazat